Popis intuitivní terapie

Intuitivní terapie

Při Intuitivní terapii se naciťuji na klienta. Oba máme zavřené oči a procházíme jeho problém v klidu v sedě na křesle. Prožívám to na těle. Přichází mi obrazy, které pomáhají najít příčinu potíží. Obrazy jsou někdy z jiných realit či životů. Nebo se může otevřít událost z dětství klienta, která byla traumatická nebo jinak obtížná.

Často se ukazuje období války, ať už první nebo častěji druhé světové. Klienti jsou v různých rolích – dětí, co jsou násilím odtrhávány od matek a hnány do plynu, v rolích nacistických hlídačů, nebo vojáků v první linii.

Když jde o čistění vztahů mezi partnery – ukazují se obrazy spojené s dobou královských dvorů (nerovnost partnerů), nebo otrokářských poměrů z různých oblastí světa.

Lidé jsou i v rolích žebráků (a to nemusíme zrovna řešit problém nedostatku hojnosti), ale mohou žebrat i o pozornost a lásku.

Ženy prochází traumata coby čtvrcené od žárlivých manželů, upalované za jejich divokost a čarodějnictví, obětované pro dobro ostatních nebo v různých kontextech mučeny za svou nezávislost. Procházím s ženami i traumata kolem porodů, nenarozených dětí.

hqdefault

Muži mají zase na srdcích různé důmyslné krunýře a obrany. Vydávají se do hrdinských bitev, kde se také mohou zbytečně obětovat.

Každý má svůj příběh, svůj originální scénář, který se nám odkryje. Klientům obrazy popisuji, ale pokud jde o nějakou drastickou scénu tak jen náznakově. Když procházíme tyto obrazy a já hledám cestu, jak vyčistit základní problém, vzkaz pro řešení. Klient často pláče a silně prožívá danou scénu, která je mu „povědomá“. Když je vyčištěn problém a nalezeno řešení situace z obrazu, vždy dojde ke zklidnění i problému, se kterým klient přišel v danou chvíli.

Někdy jsou pro mne situace tak silné, že pláču, třesu se vztekem, mám husí kůži, někdy musím i zakřičet to, co klient tak dlouho potlačoval nebo si nedovolil vyřknout. Vždy na svém těle poznám, zda je už vše v pořádku, že mne nikde nic netlačí, nebolí, mám srdce otevřené, svítím.

Někdy je nutné odvádět i temné síly a procházet v obrazech různé temné rituály, které pročišťujeme.

Svoje poslání miluju a moc si vážím každého, kdo má odvahu se svých problémů zbavit.